Seksoholizm objawy odstawienia

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prac seksualnej, w który te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Pokazuje się na inne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Ling Fluent

Z uwagi na zarządzającą w gorących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przyzwolenia na ciekawe zachowania seksualne problem pewno żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród tym tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w różnorodnych postaciach i formach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu grypy mogą przyczynić się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka jest negatywny wpływ na różne dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był tylko środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.